28. Atlantický oddíl

Kdo jsme?

Jsme skauti námořníci, tedy kluci ve věku 10 až 15 let! Ano, je to těžké být skautem námořníkem (je to přeci jen elita elit!) - sjíždět řeky, zdolávat větry na plachetnici, tábořit v zimě - ale je snad něco lepšího? (jestli ano, dejte nám vědět na: 28ao.eskadra@skaut.cz - zařadíme to do našich činností...)
Chceš-li, neváhej a přijď! (na palubě ještě místo je!)

28ao

Co děláme?

  • Výpravy na vodě, souši či s jinými skauty
  • Plachtíme
  • Sjíždíme řeky
  • Táboříme, kdekoliv to jde

Oddíl

Oddíl se dělí na posádky, ty řídí kormidelníci (skauti kolem 15 let). Celý oddíl vede kapitán a jeho zástupci - palubní důstojníci a lodivodi.

Schůzky

Schůzky probíhají v klubovně na adrese Žilinská 13, Ostrava-Poruba.
Oddílová schůzka probíhá v pátek od 17:00 do 19:00.

Výpravy

Oddílové výpravy se konají přibližně dvakrát za měsíc. Jedná se o jednodenní nebo vícedenní akce na vodě (řeky či jezera), na horách či jinde v přírodě. Plán výprav na celý půlrok se nachází v sekci Kalendář akcí na našem webu. Konkrétní informace k výpravě (garant akce, časy srazu a návratu, povinné vybavení apod.) jsou zveřejňovány předem v sekci Aktuality - Dodatky na našem webu.

Tábory

Celý rok zakončujeme o prázdninách dvoutýdenním táborem - buď stálým na Slezské Hartě a nebo putovním po některé řece nebo jezerech nejen v ČR, ale i v zahraničí. A roku 2024 to bude v Polsku v krajině Velkých jezer Mazurských!